Strona główna 9 Historia klubu

HISTORIA KLUBU

Klub Judo Arcus istnieje od 2000 roku, jego siedzibą od początku było Gimnazjum nr 124 im. Polskich Noblistów obecnie SP 367 przy ul. Przytulnej na Białołęce. Gdy powstawała pierwsza sekcja zajęcia prowadzone były w małej sali gimnastycznej o powierzchni 60 m kwadratowych. Zawodnicy sami rozkładali i składali materace na każdy trening. Obecnie jesteśmy jednym z najlepszych klubów judo nie tylko na Mazowszu ale i w Polsce.

Na początku w klubie trenowało ok. 20 dzieci, obecnie na zajęcia uczęszcza ok. 300 dzieci i młodzieży w kilku punktach na terenie Warszawy. Ciężka praca szkoleniowa, setki wyjazdów na zawody, kilkadziesiąt obozów, starty krajowe i zagraniczne i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pojawiły się pierwsze medale na Mistrzostwach Polski, najpierw młodzików, potem juniorów młodszych, juniorów i w końcu największy sukces klubu. W 2010 roku pierwszy Mistrz Europy Kadetów w historii polskiego judo Marcin Gmurek. Na stałe do historii polskiego judo wpisali się między innymi multimedaliści Krzysztof Galaś, Patryk Broniec, Joanna Janeczko (obecne w kadrze szkoleniowej klubu), Aleksandra Janeczko (obecne wkadrze szkoleniowej klubu), Jakub Ozimek oraz Sebastian Ołdak siódmy zawodnik na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów

Działalność szkoleniowa to nie wszystko. W 2003 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy turniej judo dla dzieci, który trwa nieprzerwanie do dzisiaj i ma opinię jednego z najmocniejszych turniejów dla tej grupy wiekowej.

Od czasu wybuchu wojny wspieramy zawodników z Ukrainy. Uczestniczymy w wielu akcjach charytatywnych.

Aktywnie uczestniczymy w tworzeniu mazowieckiego i polskiego judo. Prezes naszego klubu jest trenerem Kady Wojewódzkiej Młodzików, a od 2016 roku jest w Zarządzie PZJudo.